Par mums
Mākslinieciskais
vadītājs

Programmas
Ieraksti
Foto
Video
Atsauksmes
Kontakti


facebook
youtube
bandcamp

Vokālā grupa
Schola Cantorum Riga

Jau vairāk nekā divas dekādes grupa Schola Cantorum Riga ir aktīva gregoriskā korāļa un citu seno repertuāru atskaņotāja, savu interpretāciju balstot uz senāko neimu rokrakstu studijām. Laika gaitā tā attīstījusies par grupu ar ļoti plašu un daudzveidīgu repertuāru.

Tās galvenais mērķis ir atskaņot mūziku augstā mākslinieciskā un profesionālā līmenī, kas atspoguļojas grupas daudzajos koncertos Latvijā un ārzemēs, kā arī regulāros ierakstos. Lai gan Schola Cantorum Riga galvenokārt atskaņo viduslaiku mūziku, taču nereti iestudē arī mūsdienu komponistu darbus (Rihards Dubra, Henning Somerro, Nic Gotham, Renāte Stivriņa u.c.), kas bieži veltīti speciāli viņiem.

Viena no nozīmīgākajām grupas koncertu vietām ir Rīgas Doms, kur realizēti neskaitāmi koncertu projekti, kas sevī ietver gan seno mūziku, gan mūsdienu komponistu skaņdarbu pirmatskaņojumus. Grupa regulāri piedalās koncertos un senās mūzikas festivālos Latvijā un ārzemēs, kur baudījusi nedalītu klausītāju uzmanību Itālijā, Šveicē, Vācijā, Austrijā, Beļģijā, Francijā, Polijā, Norvēģijā, Somijā, Igaunijā, Lietuvā u.c.

2017. gadā Schola Cantorum Riga par izcilu sniegumu tika nominēta Latvijas Lielajai mūzikas balvai.